aboutme

 

Güncel yöntemler çoğu alanda olduğu gibi genel cerrahi alanında da sürekli değişim göstermektedir. Bu yüzden cerrahın  alanındaki tüm gelişmelere, teknolojiye hakim olması hasta tedavisinde en doğru yolu hastaya sunmasını sağlamaktadır.

Bununla birlikte hekimin kendi tecrübeleri  ve önceki  pratik deneyimleri cerrahi uygulama esnasında bir takım kişisel farklılıkları ve avantajları da beraberinde getirir.

İnsan hayatı paha biçilmez değerdedir.

Bir genel cerrah olarak hekimlik mesleğini icra ederken Allah’ın(c.c) yarattığı en mükemmel varlık olan  insanın içini açıp gerekli müdahaleyi yapabilmek sadece mekanik bir olay değildir.

Gerekli ve doğru cerrahi müdahale sonucu hastanın şifaya kavuştuğunu görmenin verdiği maneviyat paha biçilemezdir.

Bu bilinçle 20 yıllık genel cerrahi pratiğimde  insan hayatının değerini hep en ön planda tuttum. Bunca yıllık mesleki tecrübem sonucunda kişinin doğru, dürüst, etik değerlere saygılı olarak çalışmasında vicdanın en önemli değer olduğu bilincine vardım.

Yıllarca öğrencilerime de vicdanlı hekimler olmalarını öğütledim. Kendimi her ameliyat sonrası sorgulayarak işimizin gereği olan mükemmele ulaşmayı amaçladım. Vakaları küçük, büyük ameliyat olarak ayırmadan tüm vakalara aynı özeni göstermeye çalıştım.

Başarının anahtarını ünlü şarkıcı ve sinema oyuncusu Frank Sinatra ileri yaşlarında konsere çıkarken söylediği şu sözlerle ifade etmiştir:  ‘’ Ben her konserime ilk konserim kadar heyecan duyarak çıkarım ‘’. Ben de her ameliyat öncesi dozunda bir heyecan duyarım. Bunun kişiyi  gereksiz özgüvenden kaynaklanan yanlışlardan uzak tuttuğunu düşünürüm.

Multidisipliner yaklaşım denilen birden fazla hekimin  koordineli  şekilde çalışması ile yürütülen tedavilerdeki başarıda ise,  (Örn. meme kanseri tedavisi) irtibat kurduğum diğer  hekim arkadaşlarımı da  hastalarıma en az benim kadar özen  gösterecek kişilerden seçmiş olmanın önemi de yadsınamaz bir gerçektir.

Sağlık ve esenlikler dilerim.

Bilgi ve randevu için lütfen iletişime geçiniz.